Start Ogłoszenia Parafialne

20 sierpień 2017 r.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Za zrobienie porządku w świątyni oraz piękną dekorację kościoła ks. Michałowi i Pani kościelnej „Bóg zapłać”. W tym tygodniu prosimy do sprzątania według kolejki.

2. Składka z ubiegłej niedzieli na cele parafialne wyniosła 5 tysięcy 86 złotych i 5 Euro. Wszystkim ofiarodawcom „ Bóg zapłać”.

3. W tygodniu czcimy następujących świętych:

poniedziałek - wspomnienie św. Piusa X Papieża.

wtorek - wspomnienie N. M. Panny Królowej.

środa - wspomnienie bł. Władysława Findysza, kapłana męczennika.

czwartek - święto św. Bartłomieja.

sobota - uroczystość N. M. P. Częstochowskiej. Odpust w Lublicy suma o godz. 11.00.

4. Serdecznie zapraszamy na Dożynki Diecezjalne, które odbędą się w niedzielę 27 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00. Zachęcamy do przygotowania wieńców i przybycie delegacji parafii z całej diecezji.

5. Msze święte w tygodniu: w środę, czwartek i sobotę o 18.00 w pozostałe dni rano o godz. 7.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6. Do nabycia prasa katolicka: Tygodnik Rodzin Katolickich Źródło, Gość Niedzielny oraz Niedziela.

7. Bóg zapłać mieszkańcom: Biadoszyc, Wróblowej, Nagórza Lewego, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Brzysk, Koła Gospodyń z Ujazdu oraz  Koła Gospodyń z Kłodawy za przygotowanie pięknych wieńców żniwnych, kosztowało to wiele pracy i pomysłowości.

8. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Czermnej zaprasza na Odpust w dniach 23 – 27 sierpnia dokładny program na tablicy ogłoszeń.

9. Dzisiaj o 14.00 Uroczystość odpustowa we Wróblowej pod przewodnictwem ks. Biskupa Kazimierza Górnego. Wprowadzenie Relikwii Św. Maksymiliana poświęcenie tabernakulum oraz odnowionej kaplicy.

20 sierpień 2017r.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

1. Marcin Stanisław Piejko zam. w Przemyślu oraz Karolina Lucyna Wojdyła zam. Kłodawa ZAP.I.

Kto wiedziałby o przeszkodach między tymi osobami, zobowiązany jest powiadomić o tym Kancelarię Parafialną.

13 sierpień 2017 r.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Za zrobienie porządku w świątyni oraz strojenie „ Bóg zapłać”.

2. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele parafialne.

3. W tygodniu czcimy następujących świętych:

poniedziałek - wspomnienie Św. Maksymiliana Kolbe męczennika.

Odpust we Wróblowej będzie 20 sierpnia o godz. 14.00 przewodniczy ks. Biskup Kazimierz Górny.

wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Poświęcenie ziół i kwiatów będzie na każdej Mszy świętej, natomiast wieńców dożynkowych na sumie o godz. 11.30. Podtrzymujmy tę piękną tradycję wykonywania wieńców dożynkowych, jako dziękczynienie za plony i błogosławieństwo w pracy na roli.

czwartek - wspomnienie Świętego Jacka.

4. Msze święte w tygodniu: wtorek  7.00, 9.00, 11.30 i 15.00 we Wróblowej o 10.15. W środę i czwartek o 18.00 w pozostałe dni rano o godz. 7.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. Od 13 - 20. 08 b.r. Odpust w Sanktuarium w Przeczycy. Dokładny program na afiszu.

6. Dożynki Diecezjalne w tym roku odbędą się 27 sierpnia w Katedrze. Początek o 11.00  a o 12.00 Msza święta z poświęceniem i prezentacja wieńców żniwnych.

7. Gorąca prośba zarówno do rodziców jak i do uczniów Zespołu Szkół we Wróblowej. Prosimy aby w dniach 17, 18, 19 sierpnia nie planować żadnych rodzinnych wyjazdów, ponieważ uczniowie biorący udział w akademii związanej z św. Maksymilianem w tych dniach będą mieć próby generalne od godz. 10:00. Bardzo prosimy potraktować tę sprawę poważnie. Na próbach będzie sprawdzana obecność.

8. Do nabycia prasa katolicka: Tygodnik Rodzin Katolickich Źródło, Gość Niedzielny, oraz Niedziela.

13 sierpień 2017r.

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

1. Mariusz Michał Ścieżka zam. Pewla Siemieńska oraz Joanna Karnasiewicz zam. Brzyska ZAP.III.

2. Piotr Jan Jagoda zam. Kryg oraz Marlena Katarzyna Maguda zam. Brzyska ZAP.III.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach między tymi osobami, zobowiązany jest powiadomić o tym Kancelarię Parafialną.