Get Adobe Flash player
Start Kancelaria

rok 2011

Pożegnanie roku 2011. 31 grudnia tradycyjnie żegnaliśmy Stary Rok, dziękując Bogu za ten czas i dobro, które w tym czasie stało się naszym udziałem. W naszym kościele o 9:00 i 16:00 odbyły się okolicznościowe nabożeństwa. W czasie kazania ks. Proboszcz podsumował wydarzenia oraz przedsięwzięcia, które miały miejsce w naszej parafii i w kościele. Tradycyjnie przedstawione zostały także statystyki parafialne kończącego się roku. W 2011 r. przedstawiały się one następująco:
- sakrament Chrztu św. otrzymało 43 dzieci,
- do I Spowiedzi i Komunii św. przystąpiło 40 dzieci klas drugich,
- sakrament bierzmowania ks. bp Edward Białogłowski udzielił 53 uczniom klas trzecich gimnazjum,
- sakrament małżeństwa zawarły 23 pary,
- do wieczności odeszło 35 osób.

Boże Narodzenie. Przed świętami zostały zakończone prace przy układaniu nowej posadzki w kościele.
W Wigilię przed Pasterką Młodzież z KSMu i Oazy przygotowała i poprowadziła czuwanie adwentowe. Uroczystej Pasterce przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Stanisław Saletnik z Tarnowa. W święto św. Szczepana tradycyjnie święcimy owies. Kolejny dzień oktawy Bożego Narodzenia, to święto św. Jana Apostoła. W tym dniu poświęcamy wino. W naszej parafii to dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinach wieczornych. Adoracja z poszczególnych rejonów parafii zakończona Apelem Jasnogórskim.

Adwent. I niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który przeżywamy pod hasłem "Kościół naszym domem". Każdego dnia powszedniego celebrujemy Msze Roratnie, które poprzedzamy śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Na Roratach losujemy nagrody dla dzieci. Roraty rozpoczynamy w ciemnościach symbolizujących życie w grzechu i z dala od Boga. W czasie hymnu Chwała na wysokości Bogu zapalamy światła. Tym hymnem Aniołowie zwiastowali Pasterzom narodzenie Zbawiciela. Przychodzący Zbawiciel rozprasza ciemności naszych dusz.

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Tradycyjnie w Uroczystość wszystkich Świętych w godzinach popołudniowych odbyła się Procesja Żałobna z 5 stacjami na Cmentarzach. W czasie procesji odśpiewane zostały Nieszpory Żałobne. Także w Dniu Zadusznym odwiedzaliśmy groby bliskich zmarłych oraz modliliśmy się za dusze cierpiące w czyśćcu.

7 października w święto Matki Bożej Różańcowej odbyło się Nabożeństwo Różańcowe z procesją do 5 ołtarzy wewnątrz kościoła. W tym dniu Dzieci z klas drugich przygotowujące się do I Komunii świętej otrzymały Różańce.

Chorzy i Kandydaci do bierzmowania w Dębowcu. od 15 do 18 września w Sanktuarium Maryjnym w Dębowcu odbywały się uroczystości odpustowe. Czwartek 15 września, wspomnienie Matki Bożej Bolesnej był dniem chorych. Z naszej parafii udali się Chorzy na specjalne nabożeństwo. Zaś w sobotę 16 września swoje spotkanie mieli Kandydaci do bierzmowania. W obydwu dniach uroczystościom przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski.

Święto Podwyższenia Krzyża, 14 września pod Krzyżem Milenijnym w Ujeździe odbyła się Droga Krzyżowa i Msza św.

Pielgrzymka na Górę św. Anny. 10 września udaliśmy się na autokarową pielgrzymkę. Najpierw odwiedziliśmy Sanktuarium św. Anny Samotrzeciej na Górze św. Anny k. Strzelc Opolskich. Najpierw wzięliśmy udział w pierwszej części dróżek ku czci Męki Pańskiej, następnie we Mszy św. Później udaliśmy się do Sanktuarium Maryjnego w Piekarach Śląskich i do zamku w Będzinie.

Nadanie imienia Zespołowi Szkół we Wróblowej. 3 września - poświęcenie sztandaru dla szkoły oraz tablicy pamiątkowej z wizerunkiem patrona - św. Maksymiliana Kolbego. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta, której przewodniczył ks. bp diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny, zaś asystował mu ksiądz proboszcz Edward Pasionek wraz z licznie zgromadzonymi kapłanami związanymi w przeszłości i obecnie ze szkołą we Wróblowej.

Pielgrzymka do Czermnej. 28 sierpnia w Czermnej odbyła się koronacja wizerunku Matki Bożej w tamtejszym Sanktuarium, której dokonali biskupi Wiktor Skworc i Kazimierz Górny. Na tą uroczystość z naszej parafii wyruszyła piesza Pielgrzymka pod przewodnictwem ks. Witolda.

Odpust. 22 lipca we wspomnienie św. Marii Magdaleny uroczystościom odpustowym przewodniczył o. Marek Socha z Terliczki głosząc kazania odpustowe, a sumę odpustową celebrował ks. Saletnik z Tarnowa, który świętował 50-lecie kapłaństwa.
14 sierpnia natomiast miał miejsce odpust ku czci św. Maksymiliana we Wróblowej. Mszę św. celebrował i kazanie wygłosił ks. Artur Michalski z Brzostku.

Pielgrzymka autokarowa. 18 czerwca udaliśmy się na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. o. Pio w Terliczce, Sanktuariów Maryjnych w Leżajsku i Krasnobrodzie, oraz do Zamościa i Zwierzyńca.

Pielgrzymka do Przeczycy. 11 czerwca strugach deszczu miała miejsce tradycyjna piesza pielgrzymka do Przeczycy pod przewodnictwem ks. Witolda. Pielgrzymujemy szczególnie w intencji błagalnej o urodzaje. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył ks. Edward Pasionek a kazanie wygłosił Kustosz Sanktuarium w Przeczycy.

Bierzmowanie w tym roku przypadło w kościele w Brzyskach. Ks. Bp Edward Białogłowski w dniu 21 maja udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii Brzyska, Błażkowa i Dąbrówka.

I Komunia św. w tym roku wypadła 8 maja. Do I Komunii przystąpiło 40 dzieci z Brzysk i Wóblowej. W dniu 26 maja Dzieci wraz z Rodzicami i Wychowawcami udały się na Pielgrzymkę dziękczynną do Ludźmierza i Zakopanego.

Triduum Paschalne. W wielki czwartek podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej delegacje parafialne złożyły życzenia Kapłanom z okazji Święta ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W Wielki piątek przed Liturgią odbyła się Droga Krzyżowa z Prawego Nagórza do kościoła. W wielką sobotę tradycyjnie kapłani święcili pokarmy w kościele i w różnych punktach na terenie całej parafii. Tradycyjną straż przy Bożym Grobie trzymali Strażacy z OSP Brzyska, Ujazd, Kłodawa i Wróblowa we Wróblowej.

Misterium Męki Pańskiej w Babicy. W ramach bezpośredniego przygotowania do beatyfikacji i z okazji 40-lecia istnienia parafii Młodzież z parafii Babica k. Rzeszowa po raz kolejny przedstawiła Misterium Męki Pańskiej. Na to Misterium udała się także pielgrzymka z naszej parafii. Samo przeżycie tego wydarzenia odegranego w Niedzielę Palmową było doskonałym wprowadzeniem w przeżywanie Wielkiego Tygodnia.

W piątek przed Niedzielą Palmową pod Krzyżem Milenijnym w Ujeździe odbyła się Droga Krzyżowa dla młodzieży.

Rekolekcje wielkopostne poprowadził o. Marek Socha ( za zakonu ojców Kapucynów) z Terliczki k. Rzeszowa. Po naukach o. Marek prezentował w ramach koncertów swoje utwory muzyczne.

17 marca w naszym kościele odbył się dekanalny dzień skupienia dla Kapłanów dekanatu brzosteckiego. Mszy koncelebrowanej  przewodniczył dziekan ks. Emil Midura a kazanie wygłosił ojciec duchowny dekanatu ks. Tadeusz Preis. Przed Mszą św. ks. Dziekan dokonał poświęcenia Kaplicy przedpogrzebowej i Domu Pogrzebowego.